Oroszlán Mandala

 

Az argoszi síkság északi szegélyén magasodó hegyekben élt a nemeai oroszlán, s rettegésben tartotta az egész hegyvidéket. A görög mítosz szerint Ekhidna kígyóistennő volt az oroszlán anyja, és az állatot Héra küldte büntetésül erre a vidékre. A fenevad a városhoz közeli területeken garázdálkodott, és addig még senki sem tudta legyőzni, mert bőre az acélnál is keményebbnek bizonyult. Héraklész félisten vállalkozott arra a feladatra, hogy megöli az oroszlánt. Egy kis városban, Kleónaiban szállt meg egy szegény parasztnál, akinek fiával szintén az oroszlán végzett. Héraklész útra kelt, megkereste a vadállat barlangját, és mivel azon két kijárat volt, betömte az egyiket. Az oroszlánt hosszas birkózás után buzogányütéssel elkábította, és puszta kézzel megfojtotta. Az oroszlán azonban még holtában is kemény feladat elé állította Héraklészt, mivel páncélos bőrét nem lehetett lefejteni. Ezért csak a gyémántnál is keményebb oroszlán karmokkal sikerült az állatot megnyúznia. Magára vette az acél keménységű bőrt, így maga is legyőzhetetlenné vált. Visszatérve Kleónaiba, a szegény paraszt feláldozta Zeusz tiszteletére utolsó kosát. Zeusz pedig fia, Héraklész tiszteletére, emlékül az égre helyezte el az oroszlánt, így született meg az oroszlán csillagkép.
Az állatok királya méltó képviselője a legmelegebb hónapnak. E forró égövi ragadozó ékessége a búzaszínű sörény, amely kalászkoszorúként, illetve napkoronaként övezi fejét.

 

Az Oroszlán jelleme

 

Tüzes, szilárd jegy. Az ego (Nap) csúcspontjának a jegye, ezért itt az ego korlátlan kiterjesztésének, érvényesülésének igénye jelenik meg. Ez egyben a potenciális lehetőségek jegye is(vágyak, kívánságok, akarat).Keresi és vágyik a pompára, eleganciára, jólétre. Az elismerés, a megerősítés kiemelt fontosságú nála. Sokszor naiv és rászedhető, főleg hízelgéssel. Erős kapcsolatra törekszik a külvilággal, a tekintélyelvűség előtérbe kerül. Fontos azon keretek megtalálása, ahol egyéniségét, önközpontúságát harmonikusan megvalósíthatja. Az én-központúság szélsőséges egoizmushoz, öntetszelgéshez, despotizmushoz, mértéktelenséghez vezethet. Jelenhez kötődése megnehezítheti önismereti útját, hiszen inkább az "eredendően célba érkezett" benyomását igyekszik kelteni a világban. Fellépése magabiztos. Nem lehet nem tudomást venni róla. Egyenes tartás, a figyelem előre irányul. A másikat nyíltan megnézi, a tekintete elől nem lehet kitérni. Az ellenkező nemű mindig érdeklődést mutat egy Oroszlán irányába. A nő nagy erővel hat a környezetére – a férfiak csapatba verődnek körülötte. A férfi magától értetődő módon autoriternek hat – akik királyról álmodnak, azok erősen vonzódnak hozzá. Szerepjátéka a nagyság megmutatása. A nagylelkűt játssza, de aztán rögtön határokat is szab. Senki nem jöhet túl közel a trónhoz, hacsak nem hódolni akar. Magabiztosnak és nagyvonalúnak mutatkozik. Beismeri ugyan saját hibáit, de méltósággal: "Én kritizálom magam, ezért nincs szükségem kritikára." Egy dolgot különösen jól tud: "delegálni", azaz képviselni, felvállalni, valahol megjelenni, ott lenni. Partnerkapcsolataiban a nagyság benyomását tudatosan kelti – ő aztán igazán tudja, hogy a fellépéstől függ minden. Különösen akkor, amikor társkapcsolatról van szó (már az első csók előtt eldőlt, hogy ki irányít). Nem egyszerűen dominanciavágyról van szó, sokkal inkább a méltó kiegészítést keresi, csak a nyilvánosság előtti kritikát nem viseli el. Semmi kifogása a gyengéd erőszak ellen, csak autoritását ez ne ássa alá. Mindent elvisel, de senki sem becsülheti alá őt. Igazából egyenrangúságra vágyik, ugyanis méltóságon alulinak találná, ha állandóan lefelé vagy felfelé kellene néznie.

Forrás: Advaita 
 

Népszerű bejegyzések az elmúlt 7 napban

Népszerű bejegyzések az utolsó 30 napban

Népszerű bejegyzések minden időpontban