Szepes Mária bölcs gondolatai 


1. Ha te nem hiszel önmagadban, hogyan higgyenek benned mások? A valódi hit ereje nem önhittségből, hanem az egész lényedre épült csodák és lehetőségek felismeréséből kell, hogy eredjen.
2. Minden sikeresen megoldott helyzet, energiává alakított fájdalom a tehetség új vénáit nyitja meg benned. Közelebb visz célodhoz, az alkotás örömének elégtételével ajándékoz meg, végül kezedbe adja sorsod irányításának kulcsait.
3. Az idegesség a lélek elégedetlensége, amely a nem megfelelő módon hasznosított alkotó energia világából fakad.
4. Lazítsd el magad, a fák illatoznak, a források üdítenek, a csend elnyugtat, a magasztos gondolatok megvigasztalnak, a zene friss alkotó tevékenygre serkent, a szellem óriásai pedig reményekkel töltenek el.
5. Aki úrrá akar lenni sorsán, depresszióin, démoni kötésein, annak úrrá kell lennie a gondolatain.
6. Gyöngédségre szomjazol? Köss békét a világgal, s a csillagok egyszerre szólni kezdenek hozzád, a fák erővel töltenek fel, a vizek elixírré változnak, a tűz melegíteni kezd, s a megszelídített vadállatok a lábaidhoz hevernek.
7. Nem könnyű alázatosan elfogadni, s adni úgy, hogy feloldj a másikban minden nyugtalan viszonzási kényszert.
8. A feszültség állapotában nagyobb a lélek teljesítőképessége. Nem mindegy azonban, hogy a feszítő energiák öntudatlanul a mélység felé mozognak-e, vagy fejlődésed értékes hajtóerőiként tudatosan tereled azokat magasabb célok felé.
9. Félni valamitől annyi, mint a félelem tárgyának mágnesévé válni. A félelem megszűnése az élet kezdete.
10.„Ép testben ép lélek” vagy „Ép lélek teszi az ép testet.”
11. Amint feloldod a tehetetlen szánalomból és bosszúságból eredő görcsöt, egészségtelen viszonylataid lassan feloldódnak, vagy eltűnik belőlük a gyötrő feszültség. „Egy kézzel nem lehet tapsolni.”
12. Ha egy út bezárul előtted, ne keseregj. Ha egy kapu nem nyílik meg kopogtatásodra, ne lázadozz. A tilos úton, a bezárt kapun túl olyan dolgok várakoznak rád, amelyek legyőzéséhez még nem szereztél elég erőt.
13. Tudni. Merni. Akarni. Hallgatni. Életed beavatási próbái e négy kabbalista erény köré épülnek. Megvizsgáltad már, mikor hagyott cserben a tudásod? Mikor riadtál vissza egy merész tettől? Milyen helyzetben történt rövidzárlat mágikus akaratod vezetékrendszerében? Beszéltél-e, amikor hallgatnod kellett volna?
14. A tudás a szellem szárnya, a bátorság az egyén rangfokozata, az akarat a hajtóereje, a hallgatás a szellem higiéniája.
15. A szavak építő-romboló erőket rejtenek. Hatásuk gyógyítóbb lehet valamennyi elixírnél, de sebezhetnek is, mint a méregbe mártott nyílhegy.
16. Igazi gyógyító az lehet, aki megkeresi hitéhez a tudás aranyfedezetét.
17. A zaklató, önemésztő keserűség vagy a napfényes, benső derű hullámhossz kérdése.
18. Ne vedd rossz néven, ha egy hinduhoz magyarul szólsz, s nem érti.
19. Az ember cselekedete teremti meg eseményeit, vágya alakítja környezetét, és gondolkodása építi a jellemét. Jelenét a múltjában hozza létre, s jövője alakulását jelenében szövi tovább.
20. A lemondás nem válik erényeddé, ha csak a fölöslegből áldozol vagy olyasmit teszel, ami nem esik a nehezedre.

Népszerű bejegyzések az elmúlt 7 napban

Népszerű bejegyzések az utolsó 30 napban

Népszerű bejegyzések minden időpontban